Mapa stránek

Banner_6100.jpg 1412_stone_wall_banner.JPG Pizza_oven_banner.jpg 7443_slider.jpg 7943_no_top_banner.JPG gas_forno.jpg slider_GAS.jpg grill_17.jpg 7970_banner.jpg 6843_banner.jpg 3142.JPG

Historie

Dánská společnost Morso A/S se zabývá vývojem a výrobou krbových kamen již od roku 1853, kdy N.A Christensen založil ve městě Nykøbing na ostrově Mors v severozápadním Dánsku malou slévárnu. Tehdy se litina stala novým trendem a používala se pro výrobu téměř všeho – od pamětních křížů po kamna. Na rozdíl od jiných módních vln, litina přetrvala a dodnes zůstává vynikajícím materiálem pro výrobu kamen.

Od doby, kdy byly na konci jara 1853 vyrobeny ve slévárně v Nykøbingu první formy se mnoho změnilo, ale nejdůležitější nástroje zůstávají stejné a základem je stále ruční práce. Krbová kamna se vyrábějí na výrobních linkách, ale jejich části jsou montovány ručně. Každý zaměstnanec zná každý krok ve výrobě a nikdy nestojí u výrobní linky stále na stejném místě. Zaměstnanci firmy Morso jsou hrdi na svoje řemeslo stejně jako kdysi jeho zakladatelé a kováři v roce 1853.

Firma Morso je hrdá svou historii, protože odráží každodenní práci, jejímž výsledkem jsou kvalitní a trvanlivá kamna na dřevo, která jinde nenajdete.

Vyberete – li si krbová kamna Morso, budete mít nejen krásná, kvalitní a úsporná kamna, ale do svého obydlí si přinesete současně i kousek dánské historie.

Věděli jste že

Před použitím krbových kamen byste si měli zapamatovat několik důležitých rad, abyste se naučili využívat krbových kamen a používaného topiva co nejlépe.

Chcete vědět více