Mapa stránek

Banner_6100.jpg 1412_stone_wall_banner.JPG Pizza_oven_banner.jpg 7443_slider.jpg 7943_no_top_banner.JPG gas_forno.jpg slider_GAS.jpg grill_17.jpg 7970_banner.jpg 6843_banner.jpg 3142.JPG

Čištění

Sklo u krbových kamen je zanesené sazemi. V čem je problém?

Saze se na skle objevují pokud je spalovací teplota příliš nízká nebo při zatápění nebyla vytvořena dostatečná vrstva žhavého materiálu. Při zatápění musí dojít k prohřátí komína. Otevřete vzduchové ventily, pokud je to nezbytné, nechte pootevřená dvířka krbových kamen, dokud se třísky nepromění v žhavé uhlíky a přiložené dřevo nevzplane. Nyní již můžete regulovat intenzitu hoření přívodem sekundárního vzduchu. Zanášení skla způsobují také špatné tahové podmínky nebo také topení mokrým dřevem.

Čím mám sklo čistit?

Za normálních okolností můžete použít čistič skla Morso, který nanášejte v tenké vrstvě na studené sklo, nechte působit 2 minuty a očistěte vlhkou houbičkou. Na odolnější vrstvu sazí použijte čpavkovou vodu. Saze se na skle usazují, pokud je ve spalovací komoře příliš nízká teplota nebo nesprávným způsobem používáte vzduchové ventily. Sekundární vzduch musí být otevřen a primární vzduch zavřen. Přívod primárního vzduchu otvírejte pouze při zatápění a po přiložení než polena vzplanou (případně topíte – li uhlím).

Jak často musím krbová kamna čistit?

Krbová kamna musíme vyčistit nejméně jednou za rok. Samozřejmě záleží na tom, jak často v krbových kamnech topíte. Vyndejte deflektor, očistěte jej a z krbových kamen vymeťte nebo vysajte saze a popel. Dbejte na to, aby krbová kamna při čištění byla zcela chladná. Pokud budou krbová kamna delší dobu mimo provoz (např. po ukončení topné sezóny), pečlivě je vyčistěte a vzduchové ventily nechte otevřené. Ujistěte se , že do krbových kamen nemůže komínem pršet. Na komín můžete případně umístit komínový kryt (stříšku). Nikdy však zcela nezamezte přístupu vzduchu do komína. V krbových kamnech musí neustále proudit vzduch, který je vysušuje. Je důležité vědět, že jakýkoliv popel, který v krbových kamnech po topné sezóně zůstane, působí jako „piják“. Nasává vlhkost a způsobuje korozi. Rez se velmi rychle rozšíří a může způsobit poškození krbových kamen.

Jakým způsobem mám čistit povrch krbových kamen?

Povrch krbových kamen nejlépe vyčistíte vysavačem s měkkým nástavcem nebo vlhkým hadříkem, který nepouští chlupy. Pokud je to nutné, použijte jemný saponát. Krbová kamna čistěte vždy pouze po vychladnutí. Krbová kamna mohou časem získat šedavý nádech. Lze je snadno „oživit“ speciálním žáruvzdorným nátěrem Senotherm, který můžete zakoupit u prodejců kamen Morso. Po použití nátěru je možné v krbových kamnech topit za 24 hodin. Během vypalování je barva cítit, proto v této fázi dobře větrejte.

Věděli jste že

Krbová kamna se vyrábějí na výrobních linkách, ale jejich části jsou montovány ručně. Každý zaměstnanec zná každý krok ve výrobě a nikdy nestojí u výrobní linky stále na stejném místě.

Chcete vědět více