Mapa stránek

Banner_6100.jpg 1412_stone_wall_banner.JPG Pizza_oven_banner.jpg 7443_slider.jpg 7943_no_top_banner.JPG gas_forno.jpg slider_GAS.jpg grill_17.jpg 7970_banner.jpg 6843_banner.jpg 3142.JPG

Výběr materiálu

Litina

Firma Morso vždy používala pevnou litinu v celé spalovací komoře, a ne pouze na kritických místech.

Litina má ve srovnání s ostatními materiály mnoho jasných výhod. Používáním se nepoškozuje ani nemění tvar, což mimo jiné zaručuje, že dvířka krbových kamen vždy dobře těsní. Je odolná vůči propálení. Litina má schopnost udržet teplo po delší dobu a zároveň zajistit jeho pohodlnou a rovnoměrnou distribuci. Pokud například chcete topit přes noc, je litina nejvhodnější.

Nátěr (Senotherm)

Senotherm je antikorozní nátěr odolný vůči teplu. Barva může časem změnit odstín a zesvětlá. Intenzivním topením se tento proces urychlí. Na obnovu lze použít barvu Senotherm ve spreji.

Vnitřní ohnivzdorný materiál

Spalovací komora by měla být obložena ohnivzdorným izolačním materiálem, který zvyšuje teplotu ve spalovací komoře a tím i výkon kamen. Ve všech modelech Morso je použit šamot nebo vermikulit.

Věděli jste že

Připojení krbových kamen ke komínu může provést i domácí kutil. Krbová kamna Morso lze připojit ke zděnému i ocelovému komínu.

Chcete vědět více