Mapa stránek

Banner_6100.jpg 1412_stone_wall_banner.JPG Pizza_oven_banner.jpg 7443_slider.jpg 7943_no_top_banner.JPG gas_forno.jpg slider_GAS.jpg grill_17.jpg 7970_banner.jpg 6843_banner.jpg 3142.JPG

Rady pro topení

Rady jak používat krbová kamna ekonomicky a zároveň ohleduplně k životnímu prostředí :

Nastavení ventilů, způsob zapalování a intervaly přikládání závisejí na tahu komína, síle větru,počasí, nárocích na teplo, palivu atd.

V krbových kamnech můžete topit prakticky všemi druhy dřeva, neměli byste však používat dřevo mokré a nevyzrálé. Dřevo by mělo schnout na větraném a krytém stanovišti 1 - 2 roky. Je vhodné jej co nejdříve rozštípat, aby rychleji a lépe schlo. Vlhkost dřeva by měla být menší než 20%.

Zcela nevhodné je dřevo impregnované nebo lakované!

Polena by měla být o průměru do 10 cm. Měla by být jen tak dlouhá, aby ležela na vrstvě řeřavého popela a k oběma jejich koncům měl vzduch přístup.

  • Při zatápění používejte suché a drobné dřevo, nejlépe smrkové třísky, je–li to nutné i menší množství zmačkaných novin. Snažte se, aby oheň vzplál co nejrychleji a ve spalovací komoře se vytvořila dostatečná teplota, aby plyny uvolněné z paliva dobře hořely. Toho docílíte otevřením přívodu sekundárního vzduchu.
  • Přikládejte malé množství dřeva najednou (2–3 polena) a vždy otevřete přívod sekundárního vzduchu naplno, dokud nově přiložená polena nevzplanou.
  • Vzduchový ventil přivřete až v okamžiku, kdy jsou nově přiložená polena dostatečně rozžhavena (mizí tmavě žluté plameny).
  • Je–li na dně spalovací komory dostatečná vrstva žhavého dřeva, redukujte přívod vzduchu podle vašich nároků na teplo. Dřevo hoří pomaleji, pokud vzduchu přidáte méně.

Spalovací vzduch

Krbová kamna MORSØ jsou konstruována tak, že jsou při správném přívodu vzduchu maximálně ohleduplná k životnímu prostředí. Při topení dřevem je přiváděn na vrcholy plamenů sekundární nebo terciární vzduch, který podporuje vznícení plynů uvolněných ze dřeva. Topíte–li alternativním typem paliva (např. uhlím nebo uhelnými briketami) je nutné přivádět i vzduch pod rošt (primární přívod vzduchu). Podrobný postup při zatápění a topení je uveden v každém návodu na krbová kamna.

Věděli jste že

Připojení krbových kamen ke komínu může provést i domácí kutil. Krbová kamna Morso lze připojit ke zděnému i ocelovému komínu.

Chcete vědět více