Mapa stránek

Banner_6100.jpg 1412_stone_wall_banner.JPG Pizza_oven_banner.jpg 7443_slider.jpg 7943_no_top_banner.JPG gas_forno.jpg slider_GAS.jpg grill_17.jpg 7970_banner.jpg 6843_banner.jpg 3142.JPG

Jaký model

Při výběru se neohlížejte pouze na design a vybavení krbových kamen. V úvahu totiž přichází mnoho dalších faktorů. Abyste měli z krbových kamen co největší požitek, je důležité, aby jejich kapacita odpovídala velikosti prostoru, který chcete vyhřívat. Když si pořídíte krbová kamna, která svou výhřevností převyšují vaše potřeby, budete muset otvírat okna a dveře nebo redukovat přívod vzduchu natolik, že teplota v kamnech poklesne a plyny uvolněné při hoření se nevznítí. To vede k neekologickému spalování a také k zanášení krbových kamen a komínového tělesa. Jinými slovy – palivo a kamna jsou špatně využity. Při výběru modelu je třeba zvážit několik následujích okolností.

Kolik m² potřebujete vytápět?

Propočtěte si kolik m² budou krbová kamna vytápět a porovnejte vaše propočty s čísly uvedenými v našem katalogu.. Tyto údaje vycházejí z běžné výšky stropu 2,40 m a 1kW odpovídá 10 – 20 m² obytné plochy s ohledem na izolaci a způsob topení.

Rekreační nebo celoroční bydlení?

Ve většině případů je potřeba vytápění v rekreačních objektech menší než v objektech obydlených celoročně. Menší krbová kamna Morso jsou proto často nejvhodnější do rekreačních objektů. Pro velikost krbových kamen v celoročně obydlených objektech jsou naopak rozhodující spíše individuální nároky na teplo.

Primární nebo sekundární vytápění?

Pokud budete krbová kamna používat jako primární zdroj tepla, tzn. ten nejdůležitější zdroj tepla v bytě, vyberte si krbová kamna odpovídající velikosti bytu. Nejvhodnější budou konvekční, která teplo dobře šíří. Budete – li je naopak používat jako sekundární zdroj tepla a například s nimi jen přitápět v obývacím pokoji, jsou vhodná některá z menších kamen Morso.

Izolace domu?

Izolace domů je velice rozdílná, obecně však lze říci, že při horší izolaci jsou vhodnější výkonnější krbová kamna.

Palivo

V krbových kamnech Morso s roštem a popelníkem lze topit i uhlím a briketami. Ekologické je však topení dřevem. Sortiment krbových kamen Morso pokrývá téměř všechny potřeby, ať už jde o typ kamen, kapacitu, způsob topení nebo design.

Věděli jste že

Abyste měli z krbových kamen co největší požitek, je důležité, aby jejich kapacita odpovídala velikosti prostoru, který chcete vyhřívat.

Chcete vědět více