Mapa stránek

1412_stone_wall_banner.JPG Pizza_oven_banner.jpg 7443_slider.jpg 7943_no_top_banner.JPG 4155_slider.jpg gas_forno.jpg NAC_czech_banner.jpg grill_17.jpg 7970_banner.jpg 6843_banner.jpg 3142.JPG

Instalace

Jedním z nejdůležitějších předpokladů dobré funkce krbových kamen je komín. Komín v zásadě funguje jako motor krbových kamen. Nemá – li komín správný tah, nemohou krbová kamna optimálně fungovat. Kamna s moderním systémem spalování kladou větší nároky na tah a vlastnosti komína než stará krbová kamna používající tradiční principy spalování.

Tah komína

Tah v komíně vzniká rozdílem mezi vysokou teplotou v komíně a nižší venkovní teplotou.

V komíně je správný tah, když:

  • rozdíl mezi teplotou v komíně a venku je velký
  • venku je jasné počasí
  • komín má správnou výšku

V komíně je špatný tah, když:

  • teplotní rozdíl je moc malý, např. když je komín špatně izolovaný
  • venkovní teplota je vysoká, např. v létě
  • je bezvětří
  • komín nemá správnou výšku a je ve stínu střechy a vysokých stromů (v těchto případech hrozí, že kamna budou kouřit)
  • do komína se dostává vzduch, např. chybějícími spárami

Požádejte kominíka, aby zkontroloval, zda je komín v pořádku.

Montáž

Připojení krbových kamen ke komínu může provést i domácí kutil.   Přejete–li si, aby vám s montáží poradil odborník, obraťte se na našeho prodejního zástupce, stavební nebo kominickou firmu. Krbová kamna Morso lze připojit ke zděnému i ocelovému komínu.

Zděný komín

Budete–li krbová kamna připojovat ke zděnému komínu, je u většiny kamen Morso možnost horního nebo zadního vývodu. Do zdi se zazdí objímka (zděř), do které se zavede kouřovod a poté se utěsní keramickým těsnicím vláknem. Při horním vývodu se využije i teplo z kouřových plynů v kouřovodu.

Ocelový komín

U krbových kamen Morso je možnost vývodu horem i zadem, ale ve velké většině případů je vývod do ocelového komína horem. Od kamen do vzdálenosti 22,5 cm od hořlavého stropu lze použít neizolovaný kouřovod, pak ale musí být kouřovod i komín izolován v celé délce až k ukončení krytem proti dešti. O ocelovém komínu a jeho montáži se poraďte s odborníky.

Věděli jste že

Litina má schopnost udržet teplo po delší dobu a zároveň zajistit jeho pohodlnou a rovnoměrnou distribuci. Používáním se nepoškozuje ani nemění tvar, což mimo jiné zaručuje, že dvířka krbových kamen vždy dobře těsní. Je odolná vůči propálení.

Chcete vědět více