Mapa stránek

Banner_6100.jpg 1412_stone_wall_banner.JPG Pizza_oven_banner.jpg 7443_slider.jpg 7943_no_top_banner.JPG gas_forno.jpg slider_GAS.jpg grill_17.jpg 7970_banner.jpg 6843_banner.jpg 3142.JPG

Tajemství čistého skla

Tajemství čistého skla

Potěšení z ničím nerušeného pohledu do krbových kamen je do velké míry podmíněno čistým sklem, kterým můžeme pozorovat tančící plameny. Morsø vám nabízí několik jednoduchých tipů jak udržet sklo u vašich krbových kamen stále čisté, bez sazí.
Nejzákladnější je zabránit ulpívání sazí na skle při spalovacím procesu. Toho docílíte používáním suchého dřeva. Vlhkost dřeva nesmí přesahovat 18-20%. Pokud jsou na obou koncích polena prasklinky a při poklepání o sebe vydávají polena suchý zvuk, pak je dřevo dostatečně vyschlé. Aby bylo dosaženo vlhkosti pod 20%, mělo by dřevo schnout minimálně 1 rok, v ideálním případě však až 2 roky. Dřevo by mělo být uskladněno pod nepromokavou střechou a měl by k němu být umožněn přístup vzduchu. Vhodné je také přinést dřevo den před použitím do domu.
Dalším, velice důležitým faktorem je správná velikost polen. Polena by měla byt malá, o průměru asi 8-10 cm. Je také důležité, aby byl k polenům zajištěn dostatečný přísun vzduchu.
 Mnoho uživatelů často krbová kamna „dusí“, aby prodloužili délku hoření, to však vede k usazování sazí nejen na skle, ale i v kouřovodech a komíně.
V každém případě pokud dojde k usazení sazí na skle, dají se snadno odstranit. Malým trikem, kterého se dá snadno využít je vzít kousek navlhčených novin, nachytat na ně popel a tím poté otřít saze ze skla. Čištění dokončíme setřením skla suchým papírovým ubrouskem. Dalším řešením je použití ekologického odstraňovače sazí, který naneseme na studené sklo, necháme 2 min působit a poté setřeme.

Věděli jste že

Firma Morso má již více než 150 let zkušeností s výrobou kamen na dřevo a vždy měla vedoucí postavení při vývoji nových typů krbových kamen.

Chcete vědět více