Mapa stránek

Banner_6100.jpg 1412_stone_wall_banner.JPG Pizza_oven_banner.jpg 7443_slider.jpg 7943_no_top_banner.JPG gas_forno.jpg slider_GAS.jpg grill_17.jpg 7970_banner.jpg 6843_banner.jpg 3142.JPG

Nejsevernější kamna na světě

Nejsevernější kamna na světě

Firma Morso vyváží krbová kamna i do těch nejodlehlejších koutů světa. Tento spolehlivý zdroj tepla se používá ve více než 25 zemích po celém světě – od USA po Austrálii a Japonsko, od nejjižnějších oblastí Afriky až po Grónsko na dálném severu.

V severní oblasti východního Grónska, daleko od pobřeží a obydlených osad stojí malý srub pojmenovaný „Aalborghus“. Je využíván domorodými lovci, kteří zde v nehostinných podmínkách sněhových bouří a teplotou hluboko pod bodem mrazu hledají se svými psími spřeženími úkryt. Kromě toho srub poskytuje útočiště celoroční sněžné hlídce, která zajišťuje dánskou územní integritu. Aalborgus je vyhledáván zejména pro hřejivé teplo, jímž se proslavil.

Až donedávna byl srub vybaven tradičními litinovými kamny Morso, která byla nahrazena novými, speciálně navrženými pro Aalborghus. Kromě zajištění tepla slouží tato kamna i jako plotna k přípravě jídla a vaření vody.

V továrně kamna vyzvedla královská sněžná hlídka, která je do tohoto odlehlého srubu dopravila a nainstalovala. Na zdi za kamny je umístěna mosazná deska, na které je věnování od firmy Morso Jernstoberi A/S. Na stole vedle kamen leží zápalky, které jsou stále po ruce, takže po příchodu do srubu nemusí nikdo svými zmrzlými prsty hledat po kapsách svou krabičku zápalek.

Věděli jste že

Připojení krbových kamen ke komínu může provést i domácí kutil. Krbová kamna Morso lze připojit ke zděnému i ocelovému komínu.

Chcete vědět více