Mapa stránek

1412_stone_wall_banner.JPG 7943_no_top_banner.JPG Krbová kamna Morso NAC_czech_banner.jpg Pizza_oven_banner.jpg 7948_banner.jpg 7970_banner.jpg 6843_banner.jpg Krbová kamna Morso 3142.JPG Krbová kamna Morso

Krby a kamna

Krby a kamna

Krby a kamna se spojují s příjemnými zážitky u ohně a umísťují se v domech i bytech. Lze je přizpůsobit každému stylu i prostoru. Krby a krbová kamna nejsou jen zdrojem tepla, ale i útulnou a funkční součástí nábytku. Živý oheň vytváří příjemný pocit tepla a pohodlí.

Krby a krbová kamna poskytují příjemné a rychlé teplo. Řada lidí si právě proto krby a krbová kamna pořizuje. Dalším důvodem pro pořízení krbu nebo krbových kamen jsou úspory za výdaje na topení. Jako palivo lze použít dřevo, dřevěné brikety, v některých případech i uhlí nebo uhelné brikety. Pokud však krby a krbová kamna nejsou přímo určeny nebo vyrobeny pro spalování uhlí, zásadně se používá topivo na bázi dřeva, které je z ekologického hlediska nejpřijatelnější.

Topení dřevem je v dnešní době nejlevnější formou vytápění. Srovnáme – li krby a krbová kamna s ústředním topením, lze ušetřit nejméně 50 procent nákladů. Krby a krbová kamna jsou úspornější zejména v porovnání s elektrickým nebo plynovým topením.

Všechny krby a kamna se instalují podle stavebních předpisů a ustanovení pro jednotlivé typy budov. Odpovědni za dodržení těchto ustanovení jste vy, váš technický poradce nebo odborník, který krby a krbová kamna staví nebo instaluje. Krby a krbová kamna musí být také instalovány s ohledem na hořlavý materiál v jejich bezprostřední blízkosti.

Věděli jste že

Abyste měli z krbových kamen co největší požitek, je důležité, aby jejich kapacita odpovídala velikosti prostoru, který chcete vyhřívat.

Chcete vědět více